Pravé francouzské makronky

Rádi byste ochutnali kousek Paříže? Francouzské makronky jsou to pravé! Recept na makronky (mandlové pusinky) a náplň je velmi jednoduchý, důležitá je kulinářská fantazie. Jsou malé, buclaté, křupavé navenek a měkké zevnitř.

Majkl Vám v tomto videu ukazuje, jak, udělat francouzské Macarons (Makronky). Chcete-li mít cca 60 makronek (průměr 4,5 cm), budete potřebovat následující ingredience:
300 g mandlí mouky nebo mletých mandlí
300 g moučkového cukru
220 g vaječných bílků při pokojové teplotě
1/4 lžičky soli
300 g cukru krystal
70 g vody
potravinářské barvivo

Pro náplň na makronky, budeme potřebovat:
250 g Mascarpone krém
500 g moučkový cukr
250 g másla
3 * potravinářské barvivo

Postup:
Mandlovou moučku smícháme s moučkovým cukrem, bílky rozdělíme na polovinu a jednu půlku vyšleháme se špetkou soli do husté pěny. Vše smícháme.
Nyní si připravíme sirup. Na pánev dáme 300 g krystalového cukru a 70 g vody a přivedeme k varu. Vaříme po dobu 3 minut.

Následně rozmixujeme druhou část bílků (110 g) se štipkou soli. Když se vaječné bílky tvoří, pomalu přidávejte horký sirup do vaječných bílků. Mixujeme asi 5 až 6 minut, dokud vejce sirup směs je velmi tuhý.

Nyní bílkovou směs přidáme do těsta z mandlové moučky a opatrně mícháme. Jelikož chci udělat 6 barevných makaronek, rozdělíme těsto do 6 misek. Do každé misky dejte barvivo dle vašich představ.

Na pekáč dáme voskový papír a jako pomůcku jsem si udělal papírovou šablonu, která vám pomůže při velikosti makronků. Připravte si zdobicí sáček s hladkou špičkou. Na plech nastříkejte kolečka (můžete použít šablonu) o průměru cca 3 cm. Makronky nechte zaschnout, odpočinout na asi 15 minut. Pak dáme péct na 10 min cca 150 stupňů Celsia, pokud pomocí horkého vzduchu, nebo 160 stupňů, pokud použijete horní a spodní ohřev. Makronky z trouby necháme vychladnout na pečícím papírů 20 minut.

A jdeme na krém. Ten je velice jednoduchý. Vezmeme mascarpone, máslo a moučkový cukr. Krém rozdělíme opět do 6 misek. Do každé dáme barvy dle našich představ. Krém dáme do lednice asi na hodinu.

Opět vezmeme zdobící sáček a dle barvy makronek použijeme barvu krému, dvě kolečka spojíme krémem a dáme do lednice. Makronky chutnají nejlépe druhý den.

Bon Appetit!

Podívejte se na barevné kombinace http://shop.paul-cz.com/e-shop/produkty.php?cat=219&subcat=165

Těsto nesmí být řídké příliš, jinak makronky praskají. Čím více tekutiny se do nich přidá, tím víc zřídne těsto, dávejte pozor zejména na potravinářské barvy. Ty musí být husté.