Nejlepší smažený sýr

V čem je tento smažák jiný a výjimečný? To nám prozradí šéfkuchař restaurace Lokál Marek Janouch. Jak se dělá nejlepší smažený sýr, který patří i k nejdražším v Praze? Smažený sýr je v restauraci Lokál označený jako hvězda Ambiente. Smaží se místo v oleji na poctivém českém másle. Sýr je fantastický, není mastný ani přepálený.

Použijeme na to Eidam sýr 30 (v restauraci speciálně sýr z Polabských mlékáren http://www.polabske.cz/produkty/syry/konvencni, který používají přes 4 roky), dále polohrubou mouku, vajíčko, strouhanka smíchaná s polohrubou moukou. Proč právě polohrubá mouka? Ať máme krásnou krustu a sýr nám nevyteče, nechceme mít tunu strouhanky místo sýru.

Sýr obalíme v polohrubé mouce, dále pak standardně ve vajíčku a ve strouhance smíchanou s polohrubou moukou.

V rendlíku přivedeme do varu přepuštěné máslo, ve kterém usmažíme sýr. Nejlépe se k němu hodí uvařené brambory s nakrájenou pažitkou. Jako příloha je skvělá domácí tatarská omáčka (pasterované žloutky, slunečnicový olej = základní majonéza, do toho přidáme cibuli, okurku, sůl, pepř, worchester omáčka

Přeji Vám dobrou chuť! Smažený sýr z Lokálu je luxusní.

Dát si originál přímo od šéfkuchaře můžete zde.. Lokál Nad Stromovkou http://lokal-nadstromovkou.ambi.cz/cz/menu?id=11892

Smažený sýr, lidově pojmenován smažák je typické české, ale i slovenské jídlo (vyprážaný sýr). Klasicky je to většinou Eidam, ale setkáváme se i s hermelínem, případně camembertem, smaženou nivou nebo smaženými tvarůžky. Je rychlý a snadný na přípravu. 

Pohled do zahraničí, v Rakousku se jedná většinou o smažený ementál s přílohou vařených brambor a kopečkem brusinkové marmelády. V Itálii obalují stejným způsobem mozzarellu a scamorzu. V Řecku mají smaženou fetu v těstíčku..

 

Ohodnoťte jak se Vám líbí tento recept!
Průměrné hodnocení receptu: 0
Share: