Pravé francouzské makronky

Rádi byste ochutnali kousek Paříže? Francouzské makronky jsou to pravé! Recept na makronky (mandlové pusinky) a náplň je velmi jednoduchý, důležitá je kulinářská fantazie. Jsou malé, buclaté, křupavé navenek a měkké zevnitř.

Majkl Vám v tomto videu ukazuje, jak, udělat francouzské Macarons (Makronky). Chcete-li mít cca 60 makronek (průměr 4,5 cm), budete potřebovat následující ingredience:
300 g mandlí mouky nebo mletých mandlí
300 g moučkového cukru
220 g vaječných bílků při pokojové teplotě
1/4 lžičky soli
300 g cukru krystal
70 g vody
potravinářské barvivo

Pro náplň na makronky, budeme potřebovat:
250 g Mascarpone krém
500 g moučkový cukr
250 g másla
3 * potravinářské barvivo

Postup:
Mandlovou moučku smícháme s moučkovým cukrem, bílky rozdělíme na polovinu a jednu půlku vyšleháme se špetkou soli do husté pěny. Vše smícháme.
Nyní si připravíme sirup. Na pánev dáme 300 g krystalového cukru a 70 g vody a přivedeme k varu. Vaříme po dobu 3 minut.

Následně rozmixujeme druhou část bílků (110 g) se štipkou soli. Když se vaječné bílky tvoří, pomalu přidávejte horký sirup do vaječných bílků. Mixujeme asi 5 až 6 minut, dokud vejce sirup směs je velmi tuhý.

Nyní bílkovou směs přidáme do těsta z mandlové moučky a opatrně mícháme. Jelikož chci udělat 6 barevných makaronek, rozdělíme těsto do 6 misek. Do každé misky dejte barvivo dle vašich představ.

Na pekáč dáme voskový papír a jako pomůcku jsem si udělal papírovou šablonu, která vám pomůže při velikosti makronků. Připravte si zdobicí sáček s hladkou špičkou. Na plech nastříkejte kolečka (můžete použít šablonu) o průměru cca 3 cm. Makronky nechte zaschnout, odpočinout na asi 15 minut. Pak dáme péct na 10 min cca 150 stupňů Celsia, pokud pomocí horkého vzduchu, nebo 160 stupňů, pokud použijete horní a spodní ohřev. Makronky z trouby necháme vychladnout na pečícím papírů 20 minut.

A jdeme na krém. Ten je velice jednoduchý. Vezmeme mascarpone, máslo a moučkový cukr. Krém rozdělíme opět do 6 misek. Do každé dáme barvy dle našich představ. Krém dáme do lednice asi na hodinu.

Opět vezmeme zdobící sáček a dle barvy makronek použijeme barvu krému, dvě kolečka spojíme krémem a dáme do lednice. Makronky chutnají nejlépe druhý den.

Bon Appetit!

Podívejte se na barevné kombinace http://shop.paul-cz.com/e-shop/produkty.php?cat=219&subcat=165

Těsto nesmí být řídké příliš, jinak makronky praskají. Čím více tekutiny se do nich přidá, tím víc zřídne těsto, dávejte pozor zejména na potravinářské barvy. Ty musí být husté.

Ohodnoťte jak se Vám líbí tento recept!
Průměrné hodnocení receptu: 5
Share: