Francouzská cibulačka

cibulacka

Musíš vyzkoušet! Cibulová polévka, také francouzská cibulačka je jedním z tradičních klasických francouzských jídel. Nikdy bych neřekla, že mezi mé nejoblíbenější polévky bude patřit právě cibulová. Tento jedinečný, jednoduchý, rychlý a levný recept je od šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který jí umí opravdu skvěle. Neexistuje žádný pevně daný a správný recept, všude jí vaří jinak. Cibulová polévka je jedním z nejstarších jídel.

Ingredience:

4 cibule
2 dcl drůbežího vývaru
máslo
bageta
plátkový sýr
strouhaný sýr
tymián
pažitka
olivový olej a 1 dcl šampaňského

Postup:

Základem francouzské cibulové polévky je pořádně usmažená cibule. Na pánvi rozehřejeme máslo a orestujeme na něm nakrájenou cibuli. Základem cibulačky je pořádně usmažená cibule. Osolíme a opepříme. Když se cibule začne přilepovat na dno hrnce, pánev dáme stranou, přikryjeme pokličkou a necháme chvilku odstát. Po chvilce vrátíme zpátky na sporák. Přidáme tymián a zalejeme vývarem a šampaňským.

Na pánvi rozehřejeme olivový olej na kterém opečeme plátky baget. Polévku nalejeme do misek, přidáme krutony, plátek sýra a posypeme strouhaným sýrem. Misky dáme do vyhřáté trouby a upečeme dozlatova. Na konci posypeme nakrájenou pažitkou. Cibulačka má fantastickou vůni a chuť.

Dobrou chuť!

Na nejlepší francouzské cibulačce si můžete pochutnat v prvorepublikové kavárně Café Imperial

https://www.tripadvisor.cz/ShowUserReviews-g274707-d1118146-r245477396-Cafe_Imperial-Prague_Bohemia.html

Ohodnoťte jak se Vám líbí tento recept!
Průměrné hodnocení receptu: 0
Share: