Kuřecí paličky teriyaki

Jak jednoduše udělat domácí teriyaki omáčku? Co to vlastně teriyaki je? Teriyaki je způsob přípravy v japonské kuchyni. V překladu to znamená Teri = lesk a Yaki = pečený. Je to velmi rychlý, jednoduchý a skvělý recept. Domácí teriyaki omáčka může být servírovaná s rýži nebo nudlemi.

Ingredience na domácí teriyaki omáčku

2 ks kuřecího stehenního řízku

2 lžíce japonské sojové omáčky

2 lžíce Honteri nebo Mirin (můžeme zamnit za 2 lžíce sherry a 1 lžičku cukru)

2 lžíce rýžového vína saké

2 lžíce moučkového cukru

2 lžíce oleje

zázvor

Postup

 

Jak vykostit kuřecí stehno krok za krokem? https://youtu.be/LYUtwkVQZsY#t=1m09s

Obrázkový postup jak vykostit kuřecí stehno najdete http://seonkyounglongest.com/chicken-teriyaki-recipe

V malé míse smíchame sójovou omáčku, miring, saké, cukr a zázvorovou šťávu (nastrouhat zázvor) / můžeme přidat i česnek / zelenou cibuli a dobře promícháme.
Rozehřejeme velkou pánev, přidáme olej a kuřecí stehno kůži dolů na cca 7 až 8 minut, dokud není kůže zlatohnědá a velmi opravdu velmi křupavá.
Stehna otočíme a necháme smažit další 2 až 3 minuty. Maso vyjmeme z pánve a dáme stranou na papírový ubrousek, aby jsme odstranili přebytečný tuk.
Do pánve na cca 3 minuty přidáme směs z mísy, kterou jsme si připravili předtím. Snížime teplotu a přidáme kuřecí stehna. Spolu vaříme po dobu jedné minuty. Pak necháme stehna odpočinout na přibližně 5 minut. Stehna vyjmeme z pánve a nakrájíme je na tenké plátky, které pak zalijeme naší domácí teriyaki omáčkou.
Podáváme s rýži nebo nudlemi.
 
Ohodnoťte jak se Vám líbí tento recept!
Průměrné hodnocení receptu: 0
Share: