Povidlové taštičky s perníkem


Švestková sezona. Máte švestky a nevíte co s nimi? Vyzkoušejte recept na výborné povidlové taštičky se strouhaným perníkem.

Co budeme na povidlové taštičky potřebovat ?

500 g brambor

250 g švestkových povidel

200 g hrubé mouky

150 g másla

100 g perníku na strouhání

80 g cukru moučka

2 vejce, sůl

Nejdříve uvaříme ve slupce brambory a necháme je vychladnout. Oloupané brambory poté promáčkneme.Přidáme sůl,vejce, hrubou mouku a vypracujeme těsto.Vypracované těsto vyválíme na tenčí plát a pomocí tvořítka vykrojíme z těsta kolečka.

Na střed naneseme povidla rozmíchaná s trochou vody a spojíme okraje těsta. Taštičky vkládáme do vařící mírně osolené vody, lehce zamícháme a vaříme přibližně 7 minut, dokud nevyplavou. Uvařené taštičky vyjmeme z vody a necháme okapat.
Na talíři posypeme strouhaným perníkem a cukrem, přelijeme rozpuštěným máslem a ozdobíme lístkem máty. Povidlové taštičky jsou hotové.

Recept pochází z dílny společnosti Tesoma. Všechny videorecepty Tescoma naleznete také na http://www.tescoma.cz/videorecepty/

Taštičky jsou jídlem nejen české, ale i polské a rakouské kuchyně. Taštičky se připravují z bramborového nebo kynutého těsta. Můžeme je naplnit nejrůznějšími druhy ovoce například meruňky, jahody, broskve, borůvky. Následně je připravíme varem ve vroucí vodě.  Na podávaní můžeme použít teplé rozpuštěné máslo, tvaroh, cukr. Podobně lze připravit ovocné knedlíky.

Ohodnoťte jak se Vám líbí tento recept!
Průměrné hodnocení receptu: 0
Share: